Skip to main content

Večno aktualno vprašanje za starše in vse, ki vsakodnevno prihajamo v stik z otroki in najstniki je, kako učinkovito postavljati meje in razmejitve. Skozi predavanje vam bo izvajalka poskušala odgovoriti na nekatera vprašanja oziroma razčistiti s pojmi, ki so dostikrat napačno utemeljeni in razumljeni. To so: permisivna in represivna vzgoja, ljubezen do otroka, meje in razmejitve, postavljamo meje otroku ali sebi, zakaj kaznovanje ne učinkuje, kaj je sočutna vzgoja, od kje se otrok uči empatije in sočutja?

Skozi praktične primere boste skupaj z izvajalko poskušali odgovoriti na vprašanje, kako postaviti in vztrajati pri mejah, tudi takrat, ko otrok izraža jezo in afekte ter opisati dva ključna obdobja, kjer otrok najbolj potrebuje postavljanje meja in zakaj. To sta obdobja v starosti od 2-4 let ter v času najstništva. Predvsem pa boste osredotočeni na to, kako ob postavljanju meja ohraniti stik z otrokom in s sabo.

Vključena bo tudi krajša delavnica z naslovom Kako sam sebi pomagati, ko moramo vzdržati z lastnimi občutki ob otroku. Ko moramo starši postavljati meje otroku in najstniku, občutimo marsikaj: od jeze, besa, strahu,… Kaj nam to pravzaprav govori o nas? Kako vzdržati? Kako ohraniti stik z otrokom ob tem, ko postavljamo meje in kako ohraniti stik s sabo?

Izvajalka: Dr. Lidija Bašič Jančar, univ. dipl. socialna delavka, zakonska in družinska terapevtka, vodja Študijsko-raziskovalnega centra za družino, enote Domžale.

Predavanje je brezplačno, obvezne pa so predhodne prijave na info@czm-domzale.si ali 040 255 568.